BOHEMIA ANGEL chovatelská stanice zlatých a labradorských retrívrů

NOVINKY 2009 ♦ NOVINKY 2008 ♦ NOVINKY 2007 ♦ NOVINKY 2006

NOVINKY - NEWS 

NABÍZÍME
(Aktualizováno 9. 8. 2009)

Nemáme žádná štěňátka.

PLÁNUJEME

Na podzim  2009 - jaro 2010 plánujeme štěňátka labradorských retrívrů.
Na jaro - léto 2010 plánujeme štěňátka zlatých (golden) retrívrů.
Aktuální informace zde.

 CURRENT LITTER
(Updated 9. 8. 2009)

We have no puppies.

UPCOMING LITTER

We are planning for winter 2009 - spring 2010 Labrador Retriever puppies.
We are planning for spring - summer 2010 Golden Retriever puppies.
For more information see here.

 

 
9.8.2009 - Celý minulý týden jsme trávili my i pejskové na dovolené mimo domov. Protože s 5 ti psy se špatně cestuje, svěřili jsme část smečky do opatrování neteři Zuzce a jejímu příteli Pavlovi, Katynka s velkou radostí dováděla u Lenky a jejího přítele se sestřičkou Jennynkou. Děkujeme všem za skvělou péči ! My s Bafinkou jsme navštívili voučátka a přijali pozvání majitelů pejska Garreta Amber King Bohemia Angel- bráchy Chica. Více o tom v Deniku Chica.

Obrazek

Obrazek

s Bafinkou u Berounky

 

Obrazek

Obrazek

Katynka s kamarádkami Sárou a Fionou

naše smečka, vaše smečka...všichni mazlové

23.7.2009 - Fotografií se vracíme k sobotní NVP Mladá Boleslav, kde získala CAC ve třídě vítězů CHCZ Argiana Gentle Bohemia Angel (o:Argo z Brdských luk, m:Gentle Kiss the Best Baron). Za fotku děkuji Janě Červinkové.

Obrazek

22.7.2009 - Dnes oslavili své 6 ti měsíční narozeniny labroušci z vrhu G (o: Excellent Royal Standard, m: Caly z Choče). Děkujeme za fotky hnědáčka -  Garreta Amber King. Na jeho čokoládového brášku Chica se můžete podívat ještě do Deníku Chica, kam přidala fotky Martina a připojila  pěkné povídání...Jsem zvědavá, jestli se nám s fotkami ozvou i ostatní páníčci ! Všem k narozeninám moc moc gratulujeme !

Obrazek

Obrazek

  Garret Amber King Bohemia Angel

Obrazek

Obrazek

  Galahad Amber Glow "Chico" Bohemia Angel
- 17.7. oslavila štěňátka z vrhu F (o: Sretlaw Sea Biscuit, m: Angelee z Královských lesů) své 9 ti měsíční narozeniny, což znamená, že jsou již ve  "třídě mladých". Majitelům asi přibývají starosti, protože hlavně pro pejsky - puberťáčky je to věk plný skotačení a lumpáren. A potom si to musí u svých páníčků vyžehlit tak, jak se o to snaží na fotce  Fairfax  Blacktail of Bohemia Angel "Lancelot" .

Obrazek

Obrazek

18.7.2009 - Velkou radost máme z krásného výsledku fenky LR Darling Excellent Bohemia Angel "Selly" (o:Excellent Royal Standard, m: Angelee z Královských lesů), která ve třídě pracovní získala na Národní výstavě v Mladé Boleslavi V1, CAC a krásný posudek od rozhodčího pana Antonoviče. Gratulace posíláme Sellince i její paničce Stáně Horníčkové ! Bráška Sellinky, Dearson Excellent Bohemia Angel se umístil na druhém místě (V2). A ještě jeden úspěch: CH CZ Argiana Gentle Bohemia Angel "Agi" (o:Argo z Brdskýcch luk, m:Gentle Kiss the Best Baron) získala CAC ve třídě vítězů. Jano, moc gratuluji !

Obrazek

Obrazek

 

Obrazek

15.7.2009 - na fotky z nového domova pejska Huckleberryho Bohemia Angel se můžete podívat zde
 
12.7.2009 - Štěňátka se během víkendu začala rozjíždět do svých nových domovů. Zdravíme je do Prahy, Brna, Boskovic a do Kralup n.V.

Obrazek

Obrazek

V neděli odpoledne jsme měli příjemnou návštěvu - přijel se na nás podívat  pejsek Garp Onyx Cavalier - "Black" z vrhu G, bráška Chica, Bonnie, Granta atd. Je to krásně rostlý a velice živý pejsek. Po seznámení se smečkou jsme šli k rybníku a přestože byl Black poprvé ve vodě, nenechal se zahanbit a po krátkém seznámení s vodou za chvíli už plaval a dokonce nám přinesl i aport z vody.

Obrazek

Obrazek

8.7.2009 - Máme natetováno a naočkováno ! O víkendu se štěňátka začnou rozjíždět do svých nových domovů.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 Obrazek 

7.7.2009 - Všechna štěňátka jsou již rezervovaná.
5.7.2009 - Fotografie štěňátek v postojích - 6,5 týdne 

 Obrazek

4.7.2009 - Dnes přijela panička od Chica (táty štěňátek) Radka a společně jsme nafotily jejich hlavičky a postoje. Fotky se právě zpracovávají, prohlédnout si je můžete zítra. Za všechny alespoň 2 hlavičky: pejsek Hector Aaron Bohemia Angel - oranžová stužka a Hawk Golden Bohemia Angel, zelená stužka, který se právě uvolnil. Při focení dostávali tvarůžek, aby hezky stáli a nemleli sebou, a to byla ňamka ! Tvaroh měli všude, nejen na nose, dokonce i na oku.

Obrazek

Obrazek

2.7.2009 - Včera bylo štěňátkům 6 týdnů. Naštěstí se nám záplavové deště vyhýbají, a tak mohou být stále venku na zahradě, čehož si maximálně užívají. Čekáme na tetovací čísla z plemenné knihy, abychom mohli natetovat a naočkovat, a v pátek příští týden se už první pejskové rozjedou do svých domovů...

Obrazek

Obrazek

30.6.2009 - Dnes přinášíme 2 fotografie pejsků z vrhu G (stáří 5 měsíců) a jednu moc dobrou zprávu. Pes Dearson Excellent Bohemia Angel (o: Excellent Royal Standard,m: Angelee z Královských lesů) má kyčle 0/0. Všem páníčkům děkuji !

Obrazek

Obrazek

Garret Amber King s Lipánkem na bradě

Geisha Ebony Star - stavitelka

27. 6. 2009 - Štěňátkům je již 5,5 týdne, představujeme Vám nové fotografie - zde a také ve fotogalerii. Na to, jak si malé goldenky užíval Chico (pejsek z vrhu G) se můžete podívat v jeho deníku.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

27.6.2009 - Zatímco štěňátka doma nám opatrovali přátelé Martina a Igor, vyjeli jsme si na Intercanis Brno 2009 - tentokrát jen s fenkou Extra Gentle Kiss Bohemia Angel. Velké naděje na pěkné umístění jsme si nedělali, protože Katynka je právě pěkně vylínalá. Dokonce jsme uvažovali o tom, že zůstaneme doma. Ale pravidlo, že nic se nemá vzdávat předem potvrdilo její vítězství v mezitřídě a titul CAC a krásný posudek od pana rozhodčího B.Jindřichovského. Ve třídě mladých jsem pomohla vystavit i její sestru "Jennynku" Evening Melody Bohemia Angel, bohužel ta získala jen VD. Byl to její první výstavní start, všechno pro ni bylo nové a tak ji zajímalo všechno kolem víc než výstavní postoj.... věříme, že příště se zadaří víc, obzvlášť proto, že i ona dostala pěkný posudek.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

"Katy" - Extra Gentle Kiss Bohemia Angel

21.6.2009 - Štěňátka z vrhu H s námi oslavila už 1 měsíc svého krátkého života. V pátek si přijeli vybrat svého pejska zájemci ze Zlína (oranž.stužka) a dnes z Boskovic (hnědá stužka). 

Zítra oslaví 5 měsíců štěňátka LR z vrhu G : Chico - Galahad Amber Glow, Garret Amber King, Grandy - Grant Onyx Soul, Garp Onyx Cavalier, Gale Ebony Beauty, Goddes Ebony Night, Gillian Ebony Lady, Bonnie - Geisha Ebony Star. Všem gratulueme a páníčky pozdravujeme !

Obrazek

Obrazek

18.6.2009 - Štěňátkům GR jsou 4 týdny. Mamka je stále kojí, ale s velkou chutí baští kaši z kuřecího masa a rýže. Po krmení péči o ně přebírá nevlastní sestříčka Katy. Neúnavně a úžasně jemně si s nimi hraje. Také ostatní smečka se zúčastňuje, takže štěňátka se rychle socializují. Už reagují na zavolání - pískání a tleskání a přibíhají, aby zjistila co se děje, zda se opět nese nějaká ta dobrota. Venku jsou celý den a to se jim moc líbí.

Obrazek

14.6.2009 - Včera 13.6.2009 se konala Národní výstava psů Klatovy, které se zúčastnila fenka "Chelsey" - Essential Beauty Bohemia Angel (otec "Beky" - Back to my Dream Famous Gold, matka Gentle Kiss the Best Baron ). Fenka získla v mezitřídě známku V2, res.CAC a pěkný posudek, rozhodčí paní Goldffusová. Gratulujeme páníčkům do Plzně a moc děkujeme !!!

Dnes jsme konečně mohli strávit se smečkou i štěňátky (3,5 týdne) krásný den venku na zahradě. Také jsme přivítali příjemnou návštěvu z Boskovic, která se přijela podívat na pejska. Líbili se všichni, takže výběr raději odložili na příště. Štěňátka si venku lebedila a poznávala přírodu a smečku, obzvlášť se jim zamlouvala teta Katynka. Také poprvé ochutnala masíčko s rýží a mrkvičkou.

Obrazek 

11.6.2009 - Máme volnou fenečku golden retrívra !

Obrazek

10.6.2009 - Čas letí a dnes mají štěňátka GR už 3 týdny ! Zvážili jsme je a zaznamenali jejich váhu do tabulky. Včera poprvé ochutnala něco jiného než mateřské mléko - jemný tučný tvaroh. Moc jim chutnal, i když velký hlad evidentně neměla; maminka je ovšem potom ráda olízala. V týdnu jsme jim podruhé stříhali drápky a také jsme je poprvé odčervili. V neděli se přijeli podívat na štěňátka první zájemci.

Dnes jsem dostala pozdrav od majitelů pejska labrouška Granta Onyx Soul (vrh G). Přidali pár fotografií a pochlubili se, co už Grant umí. Přečtěte si o tom v Deníku Chica. Děkuji a zdravím na Slovensko a taky doufám, že se brzy uvidíme...

Obrazek

Grant chápe, že musí klidně sedět, když se fotí do pasu...

7.6.2009 - V pátek ráno jsme se vydali na Slovensko, kde se v Senci konala Národní výstava psů. Katy -Extra Gentle Kiss Bohemia Angel, kterou vystavila Radka Štencelová, získala v mezitřídě svůj první CAC, což nám udělalo pochopitelně velkou radost (rozhodčí L.Janek - SK). Radce moc děkujeme ! Ellee - Angelee z Královských lesů získala v pracovní třídě V2. Večer jsme se vrátili na Moravu a strávili v příjemné společnosti u přátel v Brně pohodový  večer.Využili jsme i pozvání a přenocovali. V sobotu ráno jsme s nimi vyrazili na Klubovou výstavu RK CZ, která se konala v pěkném prostředí zámeckého parku v Oslavanech u Brna. Zde se vystavovala v mezitřídě Katy a její sestřička Amy - Excellent Lady Bohemia Angel ve třídě mladých. Obě dostaly od pana rozhodčího Bernarda Catterall ve velké konkurenci V.  Bedlivě jsme sledovali, jak si vedou taťkové našich štěňátek:  oba získali v Oslavanech V2, res.CAC - Back to My Dream Famous Gold, (otec Katy a Amy), ve třídě pracovní,(na Slovensku byl také V2, res.CAC ve tř.šampionů),  Chico - Heartbreaker Is Frendly (otec šťěníků vrh H) ve třídě šampionů, (na Slovensku ve tř.otevřené získal V4). 

 

Obrazek

  Obrazek

  Obrazek 

6. 6. 2009 - Vrh H - štěňátkům je již 2,5 týdne. Představujeme Vám další fotografie.
 Více informací a foto.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

5. - 6. 6. 2009 - O víkendu nás navštívili naši přátelé, majitelé pejska Chica (vrh G) Martina s Igorem. Nejen že nám udělali spoustu krásných fotek pejsků, ale pečlivě opatrovali štěňátka a zbytek smečky, zatímco  jsme vystavovali na Slovensku a v Oslavanech. Děkujeme za skvělou péči ! Další fotografie naleznete v deníku Chica a ve fotogalerii.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

4. 6. 2009 - Dnes jsme dostali od majitelů nové fotky mladé fenečky z vrhu D "Rose" - Darling Queen Bohemia Angel (otec Excellent Royal Standard, matka Angelee z Královských lesů). Děkujeme a doufáme, že se brzy uvidíme na výstavě.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

3.6.2009 - Protože štěňátka už mají celých 14 dní, přece jen jsem je zvážila, i když na první pohled je zřejmé, že hladem netrpí, abych mohla zaznamenat do tabulky jejich váhu. Podle předpokladu krásně přibývají, mateřské mlíčko jim plně dostačuje, takže není třeba přikrmovat - můžete se podívat zde.

 

Obrazek

princezna mezi samými kluky - Holly

1.6.2009 - Štěňátkům je už 12 dní a už dnes vidíme, že se krásně  vybarvují - jen asi 2 pejskové budou světlí - krémové až světle zlaté barvy po mamince (hlavně modrý pejsek), ostatní včetně fenečky budou asi praví zlaťáci po tatínkovi. Dnes jsme stříhali drápky a udělali pár fotografií, protože už koukají na svět, ale většinou stále ještě spinkají, takže zachytit očička na fotce není tak jednoduché. Jsou to velcí cvaldové, proto je už každý den nevážíme, bylo by to zbytečné. Na první pohled je zřejmé, že se jim daří skvěle a že jim nic nechybí. Začnou se ozývat teprve tehdy, když "zabloudí" v porodní bedně, ale jinak o nich ani nevíme...fotky si můžete prohlédnout zde

Obrazek

30.5.2009 - přinášíme nové fotografie štěňátek GR z vrhu H - zde. Včera jsme se také dozvěděli potěšující zprávu o výsledcích rtg fenky Evening Melody Bohemia Angel "Jennynky" - DKK 1/0.

Obrazek

27.5.2009 - Dnes mají štěňátka 1 týden. Mamka Jenny se o ně pečlivě stará, mlíčka má dost, takže  k dnešnímu dni štěnda zdvojnásobila svou porodní váhu. Jsou klidná a spokojená.

Obrazek

Obrazek

26.5.2009 - Fenka z našeho odchovu Eastern Gentle Love "Chilli"  Bohemia Angel, která je v majetku paní Izabely Goryl (https://www.goldeny.wroclaw.pl/) na výstavě v Lodži obsadila druhé místo.

22.5.2009 - Štěňátka i maminka se mají 2 dny po narození báječně, Jenny má mlíčka dost a tak štěňátka rostou před očima. Včerejší vážení ukázalo přírůstek až o 60 g, a to bylo ještě mlezivo. Dnes se cpou a spokojeně pomlaskávají, i nejdrobnější fenečka nezůstává pozadu a mezi samými kluky se pěkně prosazuje. Na fotce vypadají jako správní zlaťáci, i když ve skutečnosti jsou zatím krémoví...uvidíme jak se vybarví.
Abychom nezapomněli v tom fofru na předchozí vrh labíků - dnes mají štěňátka z vrhu G 4 měsíce !

Denně vážíme, můžete se podívat

Obrazek

21.5.2009 - Jak to dopadlo ?  jako pátá se narodila konečně holčička, ale poslední byl zase kluk jako buk - vážil 560 g. Takže se celkem narodilo 6 krásných štěňátek, 5 chlapečků a 1 holčička. Bohužel nemůžeme uspokojit všechny zájemce o fenky, ale doufám, že to pochopí...nezadané máme ještě pejsky. S Jenny jsme jeli ráno k veterináři, který jí udělal sono, prohlédl ji a dal vitamínové injekce. Všechno je v pořádku, štěňátka se mají k světu a jsou spokojená.

Obrazek

Obrazek

19:05: první se narodil kluk, váží 400 g, 
19:30: druhý kluk, 525 g - že by opět samí kluci jako u Martičky? Snad ne ! Jenny, dělej něco !
21:10: jo jo, třetí kluk, 554 g
21:25: a máme tady čtvrtého cvaldu - pejsánka 515 g....pomóct

20.5.2009 - Jenny si dává načas. Již v noci začala příprava na porod, ale zatím se nenarodilo žádné štěňátko. Neklid, stahy a dýchání se zintenzivňují, ale v 17:20 stále ještě nic ! Fenka mne chce mít stále u sebe; nesmím se od ní vzdálit, jinak dává najevo nelibost a svoje obavy  knikáním, a tím mne bezpečně ihned přivolává zpět. Konzultovala jsem s veterinárním lékařem a zkušenými chovatelkami. Lékař si myslí, že bychom mohli udělat v ordinaci rtg, ale rozhodla jsem se řídit intuicí a nikam fenku nevozit, abych ji zbytečně nevystavovala stresům. Doufám, že se  rozhoduji správně. Mám za sebou již několik úspěšných a bezproblémových porodů (tedy mých fen), tak doufám, že všechno společně zvládneme.

18.5.2009 - tento týden očekáváme narození štěňátek zlatého (golden) retrívra. Máma Jenny se už určitě také těší, až se zbaví toho velkého nákladu

Obrazek

V neděli jsme měli milou návštěvu - přijeli majitelé fenky "Jennynky" - Evening Melody Bohemia Angel (sestřička naší Katynky). Fenky řádily na zahradě i u rybníka a my jsme probrali vystavování, uchovňování, zkoušky, psí stravu atd. a krásně jsme si to užili. Jennynka je moc šikovná, krásně plave a nosí aporty z vody, a bude se poprvé vystavovat koncem června v Brně, už jako 5. vystavovaná fenka z vrhu E. Máme velkou radost nejen z toho, že jsou potomci naší "Jenny" (Gentle Kiss the Best Baron) a "Bekoška" (Back to My Dream Famous Gold) tak pěkní a šikovní, ale že jsou jejich majitelé ochotni vystavovat a udržují s námi stálý kontakt.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

zde Jennynka s mámou Jenny rozdávají se piškoty

16.5.2009 se u nás na chvíli zastavili páníčci z Tišnova s fenkou Gale Ebony Beauty "Růženkou" Bohemia Angel. Růženka se jen chviličku bála, když se jim vrhly v ústrety na přivítanou naše velké holky. Ale za chvíli s nimi už vesele řádila.

Obrazek

Obrazek

14.5.2009 se ještě jednou vracím 2 fotografiemi ke Klubové a speciální výstavě v Hluboké n.V. , kde Dearson Excellent Bohemia Angel (O: Excellent Royal Standard, M: Angelee z Královských lesů) zvítězil v mezitřídě ve velké konkurenci krásných psů a zkušených vystavovatelů.

Obrazek

Obrazek

- nad fotkou, kterou jsem dostala od přátel z Brna jsem zapochybovala - je to golden, není to golden ? Je to zkrátka nové plemeno - černobílá goldenka Amy.

Obrazek

13.5.2009 jsme dostali fotky, které nás velmi potěšily. Fence z našeho odchovu - vrhu B (o: Bruce of Dream Team) - Beautiful Bonnie Bohemia Angel se narodily 3 krásné holčičky. A protože jsou jen 3, po týdnu to jsou už pěkní mackové. Bonnie i jejím pánům posíláme do Kladna moc pozdravů a přání, aby dětičky byly zdravé a dostaly hodné páníčky! Zájemci o štěňátka mohou volat na tel. 608 96 96 50 nebo 602 56 85 57

 Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

a to je Bonnie v 6 týdnech

11.5.2009 - O víkendu se konala i Klubová a speciální výstava KCHLS v Hluboké nad Vltavou. Zúčastnili se jí majitelé s pejskem z vrhu D - "Dearsem" - Dearson Excellent Bohemia Angel, a udělali nám obrovskou radost, když v sobotu vyhráli mezitřídu a získali CAC a krásný posudek od rozhodčí Mary O´Donnoghue z Irska; - moc moc gratulujeme !

Obrazek 

Dearson Excellent Bohemia Angel - první zleva

10. 5. 2009 - Návštěva u nás. Další fotografie zde.

Zatímco goldenka Katy trávila víkend v Bratislavě na Springduodanube pod patronací Radky Štencelové, my jsme mohli přivítat návštěvu milých přátel - Martiny a Igora s Chicem. Pro Chica to byl náročný den v kruhu smečky, kdy nevěděl, kterou fenku má dřív obšťastňovat svou milou pozorností, nakonec vítězila jeho máma Bafinka. S přáteli jsme ve zbývajícím čase před a po procházce poseděli a krásně "pokecali".

 Obrazek

Obrazek

Obrazek

přivítání Chica a Bafinky - malý ji v jednom kuse oštipoval a Bafinka držela

a šlo se plavat, Chico se držel tentokrát hezky na břehu a okukoval jak to dělaj velký psí holky

Obrazek

Obrazek

sportovní babička Angela v akci - poctivě zachraňovala většinu aportů

holky právě vylezly z potoka

Obrazek

Obrazek

šipka: tady někde je Angelka ...

Jenny je březí a tak se jen chladila v potoce a vůbec se chovala jako pravá dáma

Obrazek

Obrazek

A velké sušení na závěr, po běhu řepkovým polem vypadaly všichni pejskové jako čmeláci obalení pylem a tak byla koupanda. 
Hádanka: kdo je to pod ručníkem?

má to šedé fousky, je to babička Angelka!

Obrazek

 a poslední fotka na rozloučenou

10.5.2009 - Naše Katynka - Extra Gentle Kiss Bohemia Angel se o víkendu zúčastnila dvoudenní výstavy Springduodanube MVP v Bratislavě. Z 8 fenek se v sobotu umístila ve tř.mladých jako čtvrtá (rozhodčí Berchtold), v neděli dostala známku V3 (M. Stanovský). Děkujeme Radce Štencelové za její vystavení. Táta našich budoucích štěňátek, která se mají za pár dní narodit Heartbreaker Is Friendly po oba dva dny získal res.CAC a splnil tak podmínky pro udělení Slovenského šampiona krásy. Gratulujeme !

6.5.2009 - Už za 14 dní očekáváme štěňátka zlaťáčků ! Mamině se daří výborně, je spokojená, chutná jí a tak se bříško rychle zakulacuje. Už se těšíme !

 

Obrazek

2.5.2009 se konala Mezinárodní výstava psů v Praze, kde jsme vystavovali goldenku Extra Gentle Kiss Bohemia Angel "Katy" a čokoládovou labroušku Caly z Choče "Buffy".

Goldenku Katy - Extra Gentle Kiss Bohemia Angel - se tentokrát uvolila vystavit Radka Štencelová, majitelka táty Katynky  Back to My Dream Famous Gold a spolumajitelka táty našich budoucích štěňátek Heartbreaker Is Frendly "Chica" . Tímto jí ještě jednou moc děkuji ! Třída mladých byla obsazena dosti kvalitně, proto si považujeme ohodnocení španělského rozhodčího Carlose Salase a známky V3. Amy - Excellent Lady Bohemia Angel byla "výborná" a obdržela krásný posudek.  (Fotky, které přinášíme, nejsou bohužel příliš kvalitní).Také jsme pokukovali po budoucím ženichovi pro Buffy (Caly) na příští rok. Velmi se nám líbí mladý nadějný pejsek s nádhernou hlavu a výrazem, který  připomíná naši "Bafku" Lab Treasure´s Erase and Rewind. Že by to bylo tím, že v rodokmenu mají jednoho společného švédského předka?

Obrazek

Extra Gentle Kiss Bohemia Angel - V3

Obrazek

Lab Treasure´s Erase and Rewind - V

Obrazek

  Obrazek

 Caly z Choče

 - V4

25.4.2009 - V Českých Budějovicích proběhla dnes Mezinárodní výstava psů, které se zúčastnila další nadějná fenka z vrhu E - Essential Beauty Bohemia Angel ("Chelsea"). Její první výstavní start byl velmi úspěšný, když se ze 17 mladých fenek umístila na krásném čtvrtém místě (V4). Gratulujeme !

Dnes také přidal do Deníku Chica příspěvek  další majitel, tentokrát fenky Geishy ("Bonnie"). Děkujeme za krásné fotky a hezké povídání...Už k nám také začínají jezdit zájemci o štěňátka z vrhu H, která se mají kolem 20.května narodit. Navštívila nás velmi příjemná a sympatická rodinka z Bratislavy, se kterou jsme strávili krásné odpoledne na zahradě a u rybníka. Fenky předvedly, jak umí plavat, a taky jak občas neumí poslouchat, obzvlášť, když je zaujme chcíplá ryba nebo divná "kachna" (labuť) na rybníku. - Moc jsme si to všichni užili.

 

Obrazek

Obrazek

23.4.2009 - Do Deníku Chica přibylo nové povídání od Martiny a také nové fotečky malého nezbedy. Přidejte se se svými zážitky, a nemusí to být nutně jen zkušenosti páníčků štěňátek od nás.

Obrazek

22.4.2009 - Dnes slaví štěňátka z vrhu G své 3 měsíční narozeniny. Posíláme jim i jejich páníčkům velké gratulace a páníčky prosíme o aktuální foto a váhu štěňátek.
21.4.2009 - Fenka golden retrievera Gentle Kiss the Best Baron je březí. Přijímáme záznamy na štěňátka. Kontaktujet nás písemně nebo telefonicky - více o obou rodičích zde

Obrazek

15.4.2009 - dnes děkujeme do Plzně za  fotky druhého "hnědáčka" z vrhu G - Garreta Amber King Bohemia Angel. Garret váží 10 kg a vypadá velmi spokojeně.

Čas letí a štěňátka z vrhu G oslaví se svými páníčky za týden 3 měsíce od svého narození. Prosím páníčky, aby své miláčky o narozeninách zvážili a napsali nám, kolik váží. Společně si tak budeme moci porovnat váhy štěńátek. Děkujeme.

"Chico" - Galahad Amber Glow

Garret Amber King

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 Obrazek

Obrazek

Jak  je  vidět, oba se rádi  chovají, i  když  jinak   jsou jak z hadích ocásků 

14. 4. 2009 - do rubriky "Výživa, kvalita krmení a zdraví" (Informace pro Vás) byly přidány dva nové články přeložené z angličtiny: "Je příliš mnoho bílkovin nebezpečné?" a "Výživa štěňat". Autorkou je Sabine Contreras, psí ošetřovatelka a výživová poradkyně, zdrojem informací je web The Dog Food Project.
Děkuji Martině Réblové za překlad těchto zajímavých článků. Uvítáme diskuzi k tomuto stále aktuálnímu tématu.

11. 4. 2009 - Právě jsme dostali od nových majitelů nové velikonoční  fotografie fenky z vrhu G. Tato roztomilá a šikovná fenečka je  Geisha Ebony Star Bohemia Angel "Bonnie" (2,5 měsíce). Děkujeme a zdravíme celou rodinu Fořtů do Dobříše !

 Obrazek

Obrazek 

 Obrazek

Všem našim příznivcům, přátelům a známým i náhodným návštěvníkům našich stránek přejeme krásné Velikonoce

 

9. 4. 2009 - Rádi se ještě vracíme  k Národní výstavě psů v Ostravě. Dostali jsme zprávu od majitelů fenky Darling Queen Bohemia Angel, kteří vystavovali v mezitřídě. Fenečka se umístila na krásném druhém místě a odnesla si Reserve CAC, čímž trumfla svou mamku Angelee. Byl to její teprve druhý start, při prvním na podzim v Brně získala V3. Těšíme se na fotky a moc gratulujeme !

Dnes jsme také dostali fotky goldenky z vrhu E "Jennynky" - Evening Melody Bohemia Angel. Zdá se nám  velmi podobná sestřičce Katy. Panička Lenka pilně cvičí postoje, protože se s ní chystá na její první výstavu.

Obrazek 

Obrazek

Obrazek 

5. 4. 2009 - V sobotu 4. 4. jsme se zúčastnili s Katynkou a Elinkou Národní výstavy psů v Ostravě.

Vyrazili jsme vzhledem ke vzdálenosti už v pátek odpoledne a přespali u přátel - Šárky a Rosti v Mořkově. Byl to dobrý nápad, protože nás zlobilo auto a kdybychom vyrazili až v sobotu, zcela určitě bychom výstavu zmeškali. Takto jsme strávili mezi přáteli krásný večer a v klidu a pohodě druhý den absolvovali výstavu. Katynka - Extra Gentle Kiss Bohemia Angel se poprvé vystavovala ve třídě mladých a získala od paní Čečrdlové V2. Její sestřička Amy - Excellent Lady Bohemia Angel měla svou výstavní premiéru  letos v Brně, kde vyhrála třídu mladých a získala i titul "Nejlepší mladý". Zde byla pátá a získala "jen" výbornou. Ellee - Angelee z Královských lesů se po štěňátkách ještě nedostala do plné výstavní formy, a přestože se panu ing. Kordovi líbila, dal jí jen V3.  Přesto jsme spokojeni. Užili jsme si krásného jarního počasí, ale především společnosti dobrých přátel, kterým tímto moc děkujeme za jejich péči a pohostinnost!

Obrazek 

 Obrazek

3. - 5. 4. 2009 - nás navštívila Martina s Igorem, majitelé pejska "Chica" Galahada Amber Glow z vrhu G. Všichni si to náramně užili. Více fotografií ve fotogalerii.

Obrazek

Obrazek

Chico neúnavně okusoval maminku Bafinku

ranní siesta u studny - Chico a Bafinka

Obrazek

Obrazek

holky u aportů řádily jako o život

babička Angela znala pár triků jak Bafince sebrat aport

Obrazek

Obrazek

Jenny se chovala jako pravá dáma, ležela ve stínu a z povzdálí pokukovala po labradorkách jak řádí na slunci

Chico si zapózoval s Jenny

31. 3. 2009 - Dnes jsme do rubriky Informace pro Vás přidali velký článek o průmyslových krmivech pro psy a kočky. Věříme, že bude zajímavý a přínosný pro všechny, kteří to s našimi domácími mazlíčky myslí dobře a přejí jim dlouhý a spokojený život. Děkujeme tímto Martině Réblové za podrobné zpracování tohoto tématu i za to, že se mu chce i nadále věnovat. Diskuze na toto téma je vítána. Svůj příspěvek můžete vložit do Návštěvní knihy nebo do rubriky Informace pro Vás, přímo pod článek o krmivech.

 

Naše fenka golden retrívra Gentle Kiss the Best Baron "Jenny" byla nakryta - více

 

26. 3. 2009 - Jsme rádi, když na našich stránkách můžeme ukázat, jak rostou naše dětičky....dnes přinášíme fotky pejska z vrhu D - Dearsona Excellent Bohemia Angel ve věku 16 měsíců.

Obrazek

Obrazek

25. 3. 2009 - V dnešní poště jsme objevily fotky sestřičky naší Katy - Evening Melody "Jenny" Bohemia Angel. Děkujeme majitelce Lence a těšíme se, že se uvidíme na některé výstavě!

Obrazek 

23. 3. 2009 - Pejsek Galahad Amber Glow "Chico"si u nás se svou paničkou založil svůj deník v rubrice "Informace pro Vás". Všichni majitelé štěňátek vrhu G (ale nejen oni) jsou srdečně vítáni, aby se podělili o svoje poznatky se svými psími ratolestmi. Vložte svůj příspěvek.

Obrazek

Obrazek

 22. 3. 2009 - slaví štěňátka z vrhu G již 2 měsíce života. Zdravíme všechna, která jsou již u svých nových páníčků - Galahada "Chica", Garpa, Granta a Geishu "Bonnie" (na fotkách) a přejeme jim dlouhý a spokojený život.

Obrazek

Obrazek

Dnes jsme také dostali nové fotografie fenky z vrhu F - Felicity "Aidy" Bohemia Angel. Jsme rádi, že majitelé z Prahy jsou s ní spokojeni a že jim fenka dělá radost !

Obrazek 

18. 3. 2009 -  Dostali jsme obrázek pejska Fairfaxe "Lancelota" Blacktail Bohemia Angel z vrhu F. Lancelot váží v 5 měsících 16kg a roste z něj pořádný pesan

Obrazek

19:30 - druhý kluk, 525 g

16. 3. 2009 - pejsek Galahad "Chico" Amber Glow Bohemia Angel si zvyká ve svém novém domově

Obrazek

Obrazek

Obrazek

14. 3. 2009 - Dnes odjeli do svých nových domovů 2 chlapečci - čokoládový Galahad Amber Glow Bohemia Angel "Chico" ke Praze a černý Grant Onyx Soul Bohemia Angel až do Žiliny. Jsme přesvědčeni, že u obou páníčků se budou mít báječně a my jim přejeme šťastný a dlouhý život.

Obrazek

Obrazek

11. 3. 2009 - Dnes byla štěňátka očkována a tetována a zítra oslaví již 7 týden

Obrazek

Obrazek

11. 3. 2009 - Dnes jsme dostali fotku "Berušky" - Funny of Bohemia Angel, vrh F, věk 4,5 měsíce

Obrazek

5. 3. 2009 - Dnes oslavila štěňátka labradorského retrívra z vrhu G 6 týdnů a brzy již budou očkována a tetována. Už mají také jména - více zde.

Obrazek

 NAROZENINY! - 5. března slaví 1 rok od narození štěňátka golden retrívra z vrhu E. Všem, stejně jako jejich páníčkům, přejeme hodně zdraví, pohody a štěstí.

Malé ohlédnutí: štěňátka dříve a nyní - všechny páníčky prosím o nové fotografie

 Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

"Katynka" - Extra Gentle Kiss Bohemia Angel - bydliště Rozsochatec

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

"Amynka" - Excellent Lady Bohemia Angel - bydliště Brno

 Obrazek 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

"Chilli" - Eastern Gentle Love Bohemia Angel - bydliště Polsko

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

"Chelska" - Essential Beauty Bohemia Angel - bydliště Plzeň

 Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

"Jennynka" - Evening Melody Bohemia Angel

25. 2. 2009 - Štěňátka oslavila 5 týdnů. Hádanka: je to pejsek nebo krokodýl?

Obrazek

 23.2.2009 - přinášíme další foto našich miláčků nové fotografie

Obrazek

22. 2. 2009 - Čas letí a už jsou jim 4 týdny. Můžeme říct, že štěňátka s tak vynikající povahou jsme snad ještě neměli. Bafinka se o ně stále pečlivě stará a tak o nich ani nevíme. Představujeme krásné černé holčičky a černé a hnědé kluky nové fotografie

12. 2. 2009 - štěňátkům jsou už 3 týdny. Byla již 1x odčervena a začínáme je krmit kašičkou. Co na tom, že mají kaši i za ušima? Mamka je ráda očistí....Jsou spokojená a moc moc hodná a krásná

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 Obrazek

 8. 2. 2009 Mezinárodní výstava psů v Brně

Včerejší den nám přinesl hodně radosti. Na Mezinárodní výstavě v Brně se  v 11 měsících poprvé vystavovala  fenka GR Excellent Lady ("Amy") Bohemia Angel (matka: Gentle Kiss The Best Baron, otec Back To My Dream Famous Gold). Ve třídě mladých získala od zahraniční rozhodčí S. Lane (GB) V1, CAJC a posléze vyběhala i titul Junior BOB - "Nejlepší mladý". Dalších soutěží se již nezúčastnila, ale získáním CAJC se nominovala na CRUFTS 2010 v Anglii. Poděkování patří celé rodině Kubálků, ale především mladé paničce Amy Janě Kubálkové, protože i pro ni to byla výstavní premiéra, kterou zvládla jak vidno na jedničku.

Obrazek

Obrazek

Těžko říct, kdo měl větší radost... panička Jana nebo Amy?

Obou výstavních dnů  se v mezitřídě zúčastnila také fenečka z našeho odchovu  LR Darling Excellent Bohemia Angel (CHS Wood Passion). V sobotu byla "Sellinka" V, v neděli V4.  Holky, jste šikovné a my vám moc gratulujeme !

Obrazek

 5.2.2009 - Čas letí a už je nám 14 dní. Už taky koukáme na svět...k mamce se při krmení  už skoro nevejdeme - nové fotografie

Obrazek

 29.1.2009 - štěňátka oslavila 1 týden svého štěněcího života - nové fotografie

Obrazek

 27.1.2009 - 6. den vrh G

 štěňátka jsou krásná, zdravá, vitální a celkově dobře prosperují - nové fotografie

Obrazek

 24. 1. 2009 Mezinárodní výstava psů, Trenčín, Slovensko

Včera - 24.1.2009 se konala v Trenčíně Mezinárodní výstava psů, které se zúčastnila fenečka z našeho odchovu Darling Excellent Bohemia Angel z CHS Wood Passion. Černá holčička "Selinka" (m: Angelee z Královských lesů, o: Excellent Royal Standard, vrh D) si vůbec nevedla špatně a získala v mezitřídě V2 res.CAC. Rozhodčí paní Janekové SK se velmi líbila její hlava a krásný pohyb. Selinko a Stáničko - ještě jednou gratulujeme a děkujeme!(Jen pro zajímavost: naše poslední černá fenka od stejné maminky stále ještě hledá nový domov...a zdá se být Selince velmi podobná...)

Obrazek

 22. 1. 2009 - BRZY PO PŮLNOCI SE NARODIL Bafince - Caly z Choče PRVNÍ ČOKOLÁDOVÝ PEJSEK, VE 3:50 MÁME 2 ČOKOLÁDOVÉ PEJSKY, 2 ČERNÉ FENEČKY A 1 ČERNÉHO PEJSKA...a  jedeme dál
vrh G

Štěňátka se narodila v ten samý den jako jejich teta Jenny - Gentle Kiss the Best Baron. Jennynko, Gryffe a ostatní sourozenci, přejeme dlouhý a šťastný život !

Obrazek

 21.1.2009 - nabízíme poslední černou fenku - Felicity - foto zde / beautiful Labrador black female puppy for sale, photo

 20.1.2009 - dnes odjela do nového domova fenka Faye of Bohemia Angel - přejeme jí i jejím páníčkům mnoho štěstí, zdraví a radosti

 9.1.2009 - v tomto týdnu jsme se rozloučili se dvěmi fenkami - Fee a Fabienne. Obě šly na Moravu a mají úžasné nové páníčky. Šťastnou cestu životem, holčičky a hodně zdraví!

Obrazek

 4.1.2008

Přejeme krásný a úspěšný nový rok 2009