BOHEMIA ANGEL chovatelská stanice zlatých a labradorských retrívrů

 

ObrazekEnglish version

 

 

 

Nabídka  Plánujeme  Zdraví a péče

Nabídka

VRH J 
"Katy" - Extra Gentle Kiss Bohemia Angel se v pátek 18.6.2010 narodilo 8 zlatých miminek.
 25.7. - už je nám 5 týdnů! Přehrajte si: 1. video , 2.video. 3.video
Nejnovější video zde
Máme volnou ještě jednu fenečku !

Obrazek

Obrazek

 

VRH I 
1.video - 7 týdnů

2.video - 11 týdnů
3.video - 12 týdnů

 

Obrazek

 

 

Obrazek

Otcem štěňátek  je pes importovaný z  Kanady do CHS Harmony-Line, prověřený plemeník 
Multi BIS Champion Chablais John Kaffe
 

 

Obrazek

 MultiBiss Champion Chablais John Kaffe

 

Obrazek

Nahoru

Plánujeme

 Obrazek

 V druhé polovině června se narodí fence Extra Gentle Kiss Bohemia Angel
štěňátka golden retrievra - VRH J

 

 

 

 

 Obrazek

Zdraví a péče

Důležité - prosím čtěte!

Proč štěňátko s Průkazem původu, když ho nemíníte  vystavovat ani uchovnit?

♦ Průkaz původu vám nezajistí, že právě z toho vašeho štěňátka vyroste šampion krásy, i když jeho rodiče třeba šampiony jsou. Zajistí ale to, že z něj vyroste skutečně zlatý nebo labradorský retrívr, tedy to plemeno, které jste si přáli a se znaky, které se příliš neodchylují od standardu. A jestliže se časem rozhodnete, že s ním přece jen navštívíte nějakou výstavu, nic tomu nebude bránit, ovšem bez tohoto dokladu to v žádném případě nepůjde. Dalším podstatným důvodem je zdravotní hledisko. Zatímco u "nepapíráka" nevíte prakticky nic o zdravotním stavu jeho rodičů,natož předků, předkové štěněte s PP byli po několik generací pod veterinárním dohledem, jejich klouby byly rentgenovány a vyšetřovány na častou nemoc velkých plemen - dysplazii. Mezi chovné jedince byli zkrátka vybráni a zařazeni pouze zdraví pejskové. Vaše štěňátko tedy bude mít po svých předcích všechny předpoklady, aby jeho zdravotní stav byl dobrý a nebyl zatížen dědičnými chorobami. Často  je důvodem, proč si nový majitel vybere štěně bez PP jeho nižší cena, přičemž si neuvědomuje, že léčení nemocného pejska ho bude možná stát v budoucnu mnohem víc peněz než by vydal za kvalitního pejska s PP, o starostech s léčením nemluvě...  Lidé, kteří produkují tzv. bezpapíráky, často chovají na jedincích, kteří z nějakého důvodu nemohli být zařazeni do chovu, tj. nejsou k chovu vhodní. Tito lidé tedy vědomě či nevědomě množí jedince, kteří mají nějakou vadu, ať již zdravotní nebo povahovou.

Socializace

♦ Štěňátka jsou u nás umístěna po celou dobu v domě, kde jsou pod celodenním dohledem a péčí od narození až do svého odchodu z domova. Jakmile začnou vylézat z porodní bedny a pokud to počasí dovolí, chodí na zahradu a tam se seznamují s okolním světem. Velmi brzy si zvykají na psí a lidskou smečku.  V 7 až 8 týdnech odcházejí do svých nových domovů. V této době jsou štěňátka již dobře socializována, několikrát odčervena, očkována, tetována, a už téměř čistotná. Majitelé od nás dostávají kupní smlouvu, průkaz původu a očkovací průkaz. I po odchodu do nového domova zůstáváme s majiteli v kontaktu. Začínajícím chovatelům nabízíme pomoc a rady při výchově a výcviku, ochotně poskytneme v případě potřeby pro štěňátko i krátkodobé ubytování. Výstavní aj. úspěchy i fotky publikujeme na našich webových stránkách. 

Kontakt

♦ Naše chovná stanice neprodává štěňata přes internet, aniž bychom poznali budoucí majitele. Žádáme proto zájemce, aby veškerá interview probíhala osobně a nebo po telefonu, první kontakt je možné učinit i e-mailovou poštou, kde uveďte své jméno, odkud pocházíte a za jakým účelem si štěňátko pořizujete. Upřednostňujeme osobní setkání, abychom budoucí majitele mohli poznat a aby i oni mohli poznat naši stanici a místo, kde jsou štěňátka odchovávána. V případě zájmu o štěně z chovné stanice Bohemia Angel nás prosím kontaktujte ohledně veškerých detailů. Neprodáváme do kotce !
Děkujeme za pochopení.

Co sledujeme a na co klademe důraz? 

♦ Váha štěňat je monitorována po narození každý den, později každý týden, abychom zajistili, že všechna štěňata se vyvíjejí stejným tempem
♦ Štěňata jsou odčervována vždy ve stáří 2, 4 a 8 týdnů.
♦ Ve věku 6 týdnů máme snahu štěňata poprvé fotografovat ve výstavních postojích (ne vždy se podaří)
♦ Od věku 4 týdnů průběžně sledujeme vývoj jejich povah
♦ Štěňátka od nás odcházejí do svých nových domovů mezi 7. a 9. týdnem věku
♦ S majiteli našich štěňátek zůstáváme v kontaktu po celý jejich budoucí život

Štěňata od nás odcházejí s balíčkem na cestu, který zahrnuje:

♦ Průkaz původu, kupní smlouvu a mezinárodní očkovací průkaz
♦ Sáček se štěněcími granulkami
♦ Malý dáreček
♦ Instrukce jak štěně krmit v prvních dnech a měsících a jak o ně pečovat
♦ Štěňata jsou v této době již 1x očkována a 2 - 3x odčervena a tetována

Nahoru