N O V I N K Y  2008

N O V I N K Y  6 - 12/2007

N O V I N K Y  1 - 5/2007

N O V I N K Y  2006

BACK
25.12.2008 -  černé fenečky, které oslaví  zítra 10 týdnů, stále hledají své nové páníčky - nové fotografie najdete zde

19.12.2008 byla na ultrazvuku potvrzena březost naší čokoládky Caly (Buffy) z Choče.  Jedná se o její první vrh. Štěňátka by se měla narodit kolem 20.ledna 2009. Otcem bude krásný a úspěšný pejsek z CHS Harmony-Line  Interšampion Excellent Royal Standard.

16.12.2008 - štěňátkům je už 8 týdnů. Ještě máme na výběr ze 4 černých fenek!

 

 

   
     

5.12.2008 - jsme se rozloučili se 2 štěňátky. Se žlutou fenečkou Fanny a černým pejskem Fillem. Je nám smutno, i když víme, že v nových rodinách se budou mít obě báječně. Přejeme jim šťastný a dlouhý život a jejich páníčkům mnoho radosti v jejich společnosti !

   

 

4.12.2008 - dnes jsme se konečně dočkali tetovacích čísel z Plemenné knihy a mohli jsme tedy tetovat a očkovat. Štěňátka byla moc hodná a snášela to statečně. Trochu se prospala a za chvíli už o ničem nevěděla a zase si vesele  hrála. Zítra se už 3 z nich s námi a sourozenci rozloučí a odjedou do svých nových domovů, aby svým novým páníčkům udělali  na Mikuláše radost.

2.12.2008 - Štěnda lítají po venku a zdá se, že zima jim vůbec nevadí. Venku už také rádi dělají svou potřebu. Mamka je rychle nakojí a pak rychle prchá, protože se na ni vrhají jako pyraně, a tak většinou vezmou zavděk tetou Katynkou, se kterou si pěkně rozumí. Nové fotografie našich labroušků - zde.

30.11.2008

Našim štěndům je už 6 týdnů a nejraději by stále běhala po venku. To bohužel ještě nejde, a tak se doma hřejí u kamen a hrají si s plyšáky, nejvíc ovšem sama se sebou. Tento týden budeme tetovat a očkovat, no a v pátek už  si pro první fenku a oba pejsky přijedou jejich noví páníčci. 

S velkými fenkami jsme si v týdnu užili krásných vycházek po zasněžené krajině na Vysočině a udělali pár fotek

"Katy" - Extra Gentle Kiss Bohemia Angel, nahoře se svou mámou Jenny

24.11.2008

Štěňátkům je už 5 týdnů a brzy je čekají nepříjemné zážitky - očkování a tetování. Ale teď si ještě užívají. Kočkují se, perou, poštěkávají, vrčí, trochu i koušou, hlavně do ocásků a do oušek, a už  také chodí ven za asistence celé smečky zkoumat to zajímavé studené a bílé - více zde

17.11.2008 - nové fotografie našich štěňátek zde

16.11.2008

Včera jsme se s goldenkami zúčastnili Mezinárodní výstavy psů v Praze Letňanech. Výsledky byly pro nás víc než uspokojivé: Extra Gentle Kiss Bohemia Angel (o:Back To My Dream Famous Gold) zvítězila z 8 fenek ve třídě dorostu (VN1), její matka Gentle Kiss The Best Baron se umístila na pěkném čtvrtém místě ve třídě otevřené (V4) z 12 přihlášených fen. Obě dostaly od rozhodčí paní J.Holečkové moc  pěkné posudky.

Extra Gentle Kiss Bohemia Angel - třída dorostu VN 1

13.11.2008

Štěňátkům jsou již 4 týdny ! Na fotografii je pejsek Fill

11.11.2008

Štěňátka utěšeně rostou do krásy, už si začínají hrát a také už se začala sama krmit - nové fotografie - zde

4.11.2008

O tomto víkendu se konaly 2 výstavy psů v Nitře. Dnes jsme se dozvěděli, že obě absolvovali majitelé pejska GR z našeho odchovu, Extra Famous Bohemia Angel - vrh E (Gentle Kiss The Best Baron x Back To My Dream Famous Gold). Pejsek ve třídě dorostu zvítězil a získal VN 1 jak na MVP v sobotu - rozhodčí  L.Pichard /SCH., tak v neděli na Speciální klubové výstavě Slovenského retriever klubu - rozhodčí Sheila Watkins /GB.  Manželům Kytnárovým posíláme na Slovensko velké gratulace a poděkování !

1.11.2008

14 dní života našich štěnísek jsme oslavili s první návštěvou, a jak jinak než focením - více zde

Štěnátkům se daří výborně, některá již vidí, i když třeba jen na jedno očko. Také se už neplazí, ale krásně lezou, i když občas se překulí na záda. Mamka má zatím mlíčka dostatek, takže dosud nepřikrmujeme.

31.10.2008

Tento týden jsme dostali báječnou zprávu - výsledky RTG fenky z našeho odchovu Darling Excellent Bohemia Angel - CHS Wood Passion (m:Angelee z Královských lesů, o:Excellent Royal Standard) . A jsou více než potěšující: DKK i DLK 0/0. Máme velkou radost a gratulujeme !

Štěňátkům je 12 dní - nové fotografie zde

26.10.2008

Štěňátkům je 9 dní - přinášíme nové fotografie - zde

21.10.2008

Štěňátka jsou kouzelná, čilá a utěšeně přibývají na váze.

17.10.  se narodilo Elince - Angelee z Královských lesů, o: Sretlaw Sea Biscuit - více zde - 8 krásných štěňátek: 5 černých holčiček, 1 žlutá holčička a 2 černí chlapečci. Jedná se o velmi vyrovnaný vrh, porodní váha se pohybuje od 400g - 480g. Maminka se o ně příkladně stará.

vrh F - 3 dny

17.10.2008, 23:45

rodíme ...

Darling Excellent Bohemia Angel - dcera Angelee z Královských lesů, která právě rodí

16.10.2008

Elince klesá teplota, takže se dá předpokládat, že porod už brzy začne...

5.10.2008

Maminka Elinka (Angelee z Královských lesů) utěšeně nabývá na objemu.  Každý den chodí na procházky  (zatím stačí v pohybu ostatním), chutná jí a celkově výborně prosperuje...na štěňátka se moc těšíme !!!

Už za 14 dní !!!

3.10.2008

Dnes slaví Sellinka (Darling Excellent) a ostatní štěňátka z vrhu D své první narozeniny.

Drahouškové, přeju vám všem dlouhá a spokojená léta, hodně zdraví a mnoho radosti s vašimi páníčky !!!

takto vypadala jejich maminka Angelee (Elinka) před

a tady jsou černé "myšičky" pár dní na světě...

....a takoví fešáci z nich vyrostli...

 

Dearson Bohemia Angel

Duke Alfonse Bohemia Angel

 

 

Darling Excellent Bohemia Angel

Diamond Black Bohemia Angel

 

28.9.2008

Fenečka LR Darling Excellent Bohemia Angel (m:Angelee z Královských lesů,o.Excellent Royal Standard), CHS WOOD PASSION, v necelém 1 roce úspěšně složila náročné Lesní zkoušky, které se konaly 28.9. pod patronací OMS Kolín v honitbě Uhlířská Lhota. Ze Sellinky máme obrovskou radost a paničce Stáně Horníčkové a celé její rodině moc gratulujeme a děkujeme !

26.9.2008

přinášíme fotografie dvou dnes již téměř 7 měsíčních štěňátek z vrhu E

Evening Melody BohemiaAngel (Jenny)

Extra Famous Bohemia Angel (Coudy)

21.9.2008

Tento víkend se konala v Brně, v areálu Panská Lícha, za velmi chladného počasí Klubová výstava Retriever klubu. Vystavovali jsme po oba dva dny LR Caly (Buffy) z Choče a v neděli GR Gentle Kiss (Jenny) the Best Baron. Buffy obsadila v pracovní třídě v sobotu pěkné druhé místo a získala Res.CAC, v neděli V4 (rozhodčí M.Reynolds a C.Reynolds, GB). Vzhledem k tomu, že ji štípla do přední packy vosa a dostala injekci proti otoku, to považujeme za úspěch. Po oba dva dny dostala velmi pěkný posudek. Jenny jsme vystavili po dlouhé době v jejích 4,5 letech a po několika vrzích ve třídě otevřené; rozhodčí S.Holzer (A) se Jenny  velmi líbila, dala jí krásný posudek a "výbornou". Jedinou výhradu měla vůči její větší hmotnosti.

"Buffy" v sobotu V2, res.CAC, rozhodčí Mr.M.Reynolds (GB)

v nestřeženém okamžiku nám Buffy zasedla místo....

a tady si olizuje tlapičku od bodnutí vosy...

Gentle Kiss the Best Baron - V

15.9.2008

jsme navštívili s Angelee z Královských lesů (Ellee)  veterinární ordinaci v Havlíčkově Brodě, kde jsme na ultrazvuku  mohli vidět na vlastní oči malá klubíčka, ze kterých se za měsíc vyklubou černá a žlutá štěňátka. Máme velkou radost a už se moc těšíme !

11.9.2008

7.9. Radošov - Kyselka : fenka GR z našeho vrhu A - Argiana (Agi) Gentle Bohemia Angel absolvovala Klubové speciální zkoušky z vodních prací v I. ceně - moc gratulujeme !

GR ARGIANA GENTLE Bohemia Angel

Agi a vůdce Jana Červinková

31.8.2008

Za krásného, možná až příliš horkého počasí  jsme se 30.8. zúčastnili MVP v Mladé Boleslavi. Tentokrát jsme vystavovali pouze 5 měsíční štěňátko GR Extra Gentle Kiss (Katy)  (ve třídě štěňat se Katy umístila ze 6 štěňat na druhém místě jako "velmi nadějná 2"), a v otevřené třídě naši čokoládku LR Caly (Buffy) z Choče s výsledkem "výborná" z 18 přihlášených fen. Obě fenky získaly od rozhodčích krásné posudky a moc pěkně se prezentovaly, takže jsme velmi spokojeni. (Posudky Katy: Pěkná hlava, ideální horní linie, dobrý krk, silná kostra, ideální úhlení končetin, výborný charakter (W.Burski), Buffy : Ušlechtilá hnědá fena s pěkně modelovanou fenčí hlavou, středně dlouhý krk, kompaktní stavba těla, výborné zaúhlení předních i zadních běhů, fena se v kruhu výborně prezentuje, výborné povahy (Antonovič).Velkou radost nám - jako už poněkolikáté poslední dobou - udělala dcera naší Jenny - Gentle Kiss the Best Baron a Arga z Brdských luk CH CZ Argiana Gentle Bohemia Angel, která ve třídě pracovní získala další V1,CAC. Z našich odchovů se dále vystavovali ve třídě mladých dva pejskové z vrhu D. I ti nás velmi potěšili. - Dearson Excellent Bohemia Angel získal hodnocení "výborný" a Diamond Black Bohemia Angel dokonce V3. Myslíme si, že kluci svému taťkovi Excellentovi Royal Standard  ostudu rozhodně neudělali. GRATULUJEME všem a děkujeme za pěknou prezentaci !!!

Přes pražící slunce jsme tentokrát vydrželi a podívali se i na závěrečné soutěže. Majitele potomků po pejskovi Wranglerovi Misantos (Vrh C)   jistě potěší, že otec  Wrangler získal na této výstavě tato ocenění: V1, CAC, CACIB, BOB a v závěrečných soutěžích se umístil jako BIG 3 (tj. na třetím místě VIII. skupiny FCI). Také jemu a jeho páníčkům moc gratulujeme !!!

Extra Gentle Kiss Bohemia Angel - VN2

 

 

Caly (Buffy) z Choče - V

 

Diamond Black Bohemia Angel - V3

 

Dearson Excellent Bohemia Angel - V

 

Argiana Gentle Bohemia Angel - V1, CAC

 

23.8.2008

Argiana (Agi) Gentle Bohemia Angel dnes absolvovala pod vedením Jany Červinkové Podzimní zkoušky v I. ceně. Jsme moc rádi a obdivujeme její paničku Janu, že zvládla sama přípravu na zkoušky i předvedení. Moc gratulujeme, holky. Jste šikulky !

20.8.2008

17.8.2008 byla Angelee z Královských lesů - Ellee - nakryta. Černá a žlutá štěňátka očekáváme přibližna za 2 měsíce.Více zde

3.8.2008

Dnes jsme u nás přivítali Stáničku Horníčkovou s její černou "déčkovou" holčičkou Selinkou (Darling Excellent) a Radku Štencelovou, která se přijela podívat na dcerušku Bekoška (Back to My Dream Famous Gold)  Katynku (Extra Gentle Kiss Bohemia Angel). Obklopení smečkou jsme strávili příjemné odpoledne  a udělali pár pěkných fotek. Děkujeme za návštěvu !

     

29.7.2008

Dnes jsme si přivezli naše dvě holky - Elinku a Buffy z letního výcvikového pobytu v Drahotěšicích.Už jsme se na ně moc těšili a i holky se radostně vítaly s námi i celou smečkou. Děkujeme za skvělou péči celé rodině Jedličků a panu Karlovi Jedličkovi ještě jednou za předvedení na KSZPV.

Už jsme zase všichni pohromadě a je nám spolu moc dobře

28.7.2008

obdrželi jsme další krásné fotky jednoho "Déčka" Duke Alfonse Bohemia Angel(otec: Excellent Royal Standard), velmi šikovného pejska, o kterém jsme už psali, že v 8 měsících složil OVVR a nyní se připravuje na další zkoušky

27.7.2008

Naše čokoládová fenka LR Caly (Buffy) z Choče absolvovala dnes KSZVP  Obořiště v I. ceně. Děkujeme panu Karlu Jedličkovi za výcvik a skvělé předvedení !

22.7.2008

Zpráva z Belgie pro chovatele, kteří mají od nás štěňátka GR po fence Gentle Kiss the Best Baron: Xanthos Gryffindor, otec Gentle a dědeček jejích potomků, se ve svých 6 letech stal Lucemburským šampionem!!!!  Více  zde

19.7.2008

jsme obdrželi výbornou zprávu: dcera naší Gentle Kiss (Jenny) Argiana Gentle Bohemia Angel absolvovala v I. ceně zkoušku z vodních prací. Tím splnila poslední podmínku pro získání Českého šampiona. Další krásná zpráva  - GR Beautiful Bonnie Bohemia Angel (matka Gentle Kiss the Best Baron, o. Bruce of Dream Team) - NVP Mladá Boleslav - V3 ve třídě otevřené ! Velké gratulece do Prahy a do Jičína!

A takto Agi odpočívá

17.7.2008

III. ročník setkání potomků po Brucovi a Pedrovi "Neuměřická brusinka" - 10.8.2008

Hřiště TJ Sokol Neuměřice od 9:00 hodin

více na https://www.bohemian-ariston.com

8.7.2008

Obdrželi jsme pěkné fotky od majitelů dnes již 35 kg  devítiměsíčního "chlapečka" z vrhu D - LR Dearsona Bohemia Angel. Děkujeme a přejeme mnoho úspěchů na cvičišti.

Že jsou štěňátka po obou rodičích nadaná i pracovně, o tom svědčí skutečnost, že další pejsek Duke Alfonse Bohemia Angel absolvoval OVVR v 8 měsících na 224 bodů. Moc gratulujeme a posíláme mnoho pozdravů !

Duke Alfonse Bohemia Angel

Zájemce o černá štěňátka upozorňujeme, že matka obou těchto krásných a šikovných pejsků ANGELEE Z KRÁLOVSKÝCH LESŮ bude v tomto měsíci nakryta. ŠTĚŃÁTKA OČEKÁVÁME V ŘÍJNU ! , odběr kolem vánoc !

 

Dearson Bohemia Angel

2.7.2008

Oznamuji svým přátelům, známým a všem příznivcům a náštěvníkům našich stránek změnu adresy. Přestěhovali jsme se do malebné vesničky Rozsochatec, která se nachází mezi Havlíčkovým Brodem a Chotěboří. Viz KONTAKT.

Všechny zdravím a omlouvám se za výpadek v aktualizaci našich stránek. Majitele našich štěňátek z vrhu D i E prosím o zaslání informací a fotografií.

27.5.2008

přidány fotografie štěňátka GR z našeho vrhu E - Extra Gentle Kiss, které zůstalo v naší CHS. Zde

26.5.2008

Na MVP v Litoměřicích 24.5. získal Back to My Dream Famous Gold  V2, res CAC ve třídě šampionů. Rozhodčí paní Jílková. Gratulujeme

18.5.2008

17. - 18.5.2008 Spring Duodanube Bratislava: gratulujeme Radce Štencelové ke krásnému výsledku pejska  Back To My Dream Famous Gold, který ve třídě pracovní získal V2, res.CAC a V1, CAC.

14.5.2008

10. a 11.5. jsme se zúčastnili Klubové výstavy KCHLS v Hluboké n.V. Velmi pěkný úspěch zaznamenaly v neděli naše odchovy. Z GR vrhu A to byla především Argiana Gentle Bohemia Angel, která ve třídě otevřené získala v neděli ve velké konkurenci V1, CAC. Velkou radost nám také udělala 7 měsíční fenka LR (vrh D) Darling Excellent Bohemia Angel, která se v závěrečné soutěži  stala BIS PUPPY druhého výstavního dne. GRATULUJEME paničkám Janě Červinkové a  Stáně Horníčkové za krásné předvedení a přejeme i do budoucna mnoho dalších úspěchů a radostí !

   

Nemenší radost jsme měli z našeho Bekoška,chovného psa ve spoluvlastnictví, který byl v sobotu čtvrtý, a v neděli obsadil ve velké konkurenci krásné třetí místo. Gratulace letí do Týna n.L. !!!

Radost nám  naopak neudělaly naše labradorky. Angelee, po oba dva dny  ve třídě pracovní  VD, a Caly (Buffy) - v sobotu VD, v neděli V ve třídě otevřené. Získaly sice od zahraničních rozhodčích velmi pěkný posudek, ale já jako chovatelka jsem sklidila značné výhrady a výtky k jejich velké hmotnosti. To jim sebralo šanci na lepší umístění.

Caly z Choče (Buffy) - 11.5. "výborná" ve třídě otevřené

V sobotu se také vystavovali v dorostu dva pejsi, Denny Black Velvet a Duke Alfonse, bráškové Selly (Darling Excellent). Zatím byli oba N.

3.5.2008

Tento týden nás opustilo 5 štěňátek - přinášíme aktuální foto

   

28.4.2008 - přidány jedny z posledních společných fotografií štěňátek z vrhu E - zde

 

Obdrželi jsme také aktuální foto fenky Excellent (Sally) Bohemia Angel z vrhu D, z  CHS Wood Passion, které bude brzy 7 měsíců.

Otec: Excellent Royal Standard, matka: Angelee z Královských lesů

24.4.2008

konečně můžeme poskytnout netrpělivým  páníčkům fotečky ve výstavních postojích - zde

22.4.2008

POZOR

CHS Famous Gold hledá nový domov pro  pejska z vrhu "C" Colomba Famous Gold ze spojení CH CZ,SK Channy Bohemian Gold"U" x JCH CH Fairy Jack Is Friendly. Jedná se o 8 měsíčního pejska světle zlaté barvy, zdravého a veselého psího fešáka, kterého z rodinných důvodů musejí majitele s těžkým srdcem dát pryč. Brzy budou k dispozici i aktuální fotky. Údaje o pejskovi najdete na stránkách CHS FAMOUS GOLD v sekci odchovy vrh "C", kde má svou osobní stránku. Pokud máte zájem kontaktujte slečnu Radku Štencelovou na +420724705494, [email protected]

20.4.2008

jsme nafotili štěňátka ve výstavních postojích. Fotografie se dosud upravují. Ještě nás tento týden čeká tetování a očkování, a potom se začnou rozjíždět do nových domovů...

 

16.4.2008 oslavujeme se štěňátky golden retrívra 6 týdnů jejich stáří. Ačkoliv není právě pěkné počasí, zdá se, že zlaťáčkům to příliš nevadí. Foto - zde. V neděli se štěňátka budou opět fotit, tentokrát už ve výstavních postojích, a příští týden je přijede pan doktor tetovat a očkovat.

POZOR - datum na fotkách neodpovídá skutečnosti

10.4.2008

Štěňátkům jsme konečně vybrali jména - více zde

Včera nás také navštívili manželé Svobodovi z M.Lázní, kteří si vybírají z těchto 3 krásných pejsků. Díky nim máme tyto krásné fotečky. Děkujeme.

Tak který z nich je nejkrásnější, nejmilejší a nejhodnější? Těžko říct, když jsou všichni jako přes kopírák.

také toto jsou pejsci..."táto, jak se ti líbíme?"

8.4.2008

Štěňátkům je už 5 týdnů a rostou jako z vody. Dnes byl konečně krásný jarní den, a tak už řádila venku - nové fotky zde

A tady je nejnovější foto táty našich štěňátek, Ch CZ Back To My Dream Famous Gold

1.4.2008

přidáváme fotky 4 týdny starých štěňátek - zde

26.3.2008

přidány nové fotografie štěňátek, kterým jsou právě 3 týdny - zde

24.3.2008

V sobotu 22.3. se konala v Praze Mezinárodní výstava psů, které jsme se zúčastnili  pouze s černou fenkou LR - Angelee z Královských lesů. Ta se umístila ve třídě pracovní jako třetí. Velkou radost nám však udělal její syn Diamond Black, který ve třídě štěňat obdržel ve svých 5 měsících hodnocení "velmi nadějný 1" (VN 1). Tento pejsek je velmi živé a komunikativní povahy, ničeho se nebojí, a také se velmi pěkně předvedl.

19.3.2008

Štěnda mají dnes 14 dní - a jsou to pěkní pořízkové. Jejich váha je 1350 - 1520 g. Jsou zdravá a spokojená, celou noc spí a ani přes den o nich zatím nevíme, protože Jenny se o ně stále vzorně stará. 

Nezadaní jsou 1 pejsek a 2 fenečky. Více foto zde

o rodičích zde

12.3.2008

Našim štěníkům je už celý 1 týden, a daří se jim moc dobře. Jejich váha se pohybuje od 930 g - 980 g. Také Jenny se o ně nadále výborně stará...více zde

10.3.2008

přidány nové fotky našich štěňátek - zde

Dále jsme obdrželi od CHS Wood Passion tuto krásnou fotku, na níž je zachycen Casper Černý klenot a černá fenka z našeho vrhu D - Darling Excellent v 5 měsících svého psího života. Zdá se, že je to celá máma - Angelee z Královských lesů.

9.3.2008

Mamce Jenny a štěňátkům se daří výborně. Brzy přineseme další fotografie.

7.3.2008 - přidány další fotografie štěňátek - zde

5.3.2008

A už je to tady :

Gentle Kiss the Best Baron (Jenny) se narodilo  9 nádherných štěňátek -

3 kluci a 6 holčiček.

Všichni jsou zdraví, čilí a 7 z nich má porodní váhu nad 500 g, pouze 2 něco málo pod. Na první štěňátko jsme si počkali dost dlouho, ale potom to šlo jako na drátku. Jenny je úžasná mamina, všechny si chtěla vybalit a zaopatřit sama a skoro naši pomoc nepotřebovala. Nyní je neúnavně masíruje, čistí a také  mlíčka má dost, takže štěňátka jsou maximálně spokojená a hodná. Otcem je krásný bílý pes neskutečně milé a šoumenské povahy Back to My Dream Famous Gold. A protože i Jenny je přítulná, hodná a velmi komunikativní fenka, věříme, že  jejich potomci si tyto geny odnesou.Více zde

největší štěňátko s porodní váhou  560 g  je tento klučina

22.2.2008

Blíží se termín, kdy očekáváme narození sv. zlatých a bílých štěňátek zlatého retrívra. Jenny už moc neběhá, raději se vyvaluje a odpočívá. Velmi si to těhotenství vychutnává.

15.2.2008

Březost fenky Gentle Kiss the Best Baron probíhá uspokojivě. "Jenny" je v pohodě, krásně se kulatí

1.2.2008

Oznamujeme všem zájemcům o štěňátka z plánovaného vrhu E, že naše

fenka zlatého retrívra GENTLE KISS the BEST BARON - "Jenny" je březí!!!

Otcem budoucích štěňátek je Jch.SK,Ch.CZ Back to My Dream Famous Gold  více zde

3.2.2008

oslavují štěňátka z vrhu D své 4 měsíční narozeniny! GRATULUJEME !!!

Pokud chcete vidět, jak 4 měsíční štěňátko ( Darling Excellent - Selly) aportuje bažanta, klikněte sem

 

27.1.2008

MVP TRENČÍN

26.1.2008 jsme se zúčastnili  MVP v Trenčíně. Caly z Choče - "Buffy" již potřetí za sebou získala V2, res.CAC s obvyklou výhradou od rozhodčího - tentokrát pana Kašpara - ohledně jejího "výstavního temperamentu". Velkou radost nám udělal pes Back to My Dream Famous Gold, otec našich budoucích štěňátek, který pokračuje v úspěšné výstavní kariéře výsledkem V1 CAC, res.CACIB. Tento výsledek je obzvlášťcenný vzhledem k silné konkurenci velmi pěkných psů ve třídě pracovní.

Posudek : "Pes silné kostry, výrazný samčí typ, hlava správných proporcí, harmonická horní i dolní linie, osrstění dobré kvality, dobrý pohyb, sebejistá povaha." ( H. Ahrens,Rakousko )

Na výstavě jsme se potkali s mnoha přáteli, jejichž pejskové se také krásně prezentovali : - Andreas Misantos CHS Salvia Apiana vybojoval v silné konkurenci krásné druhé místo a titul res. CAC, fenka  Irenky Zárubové Arwin Famous Gold také res.CAC, Bruce of Dream Team z CHS Bohemian Ariston, otec štěňátek z vrhu B, získal CAC ve třídě šampionů, otec našich štěňátek z vrhu D labrador Excellent Royal Standard získal titul CAC a CACIB také ve třídě šampionů, a splnil tak podmínky pro udělení titulu Champion Slovenské republiky. Titul o vlásek uniknul fence z našeho odchovu  Argianě Gentle Bohemia Angel, která obsadila sice třetí místo, ale paní Ahrens se velmi líbila, a na závěr prohlásila, že rozhodování bylo velmi těžké, protože všechny fenky na prvních třech místech byly stejně krásné. Mrzí nás to hlavně proto, že Agi byla opravdu moc pěkná a tentokrát i "v srsti". Všem upřímně gratulujeme !!!

Bekošek s paničkou Radkou a radost z vítězství

   

Argiana Gentle Bohemia Angel - V3

Caly z Choče (Buffy) - V2, res.CAC

 

Back to My Dream Famous Gold získal ve věku 18 měsíců titul Český šampion krásy !!! a zároveň se stal chovným psem ! Máme velkou radost.

 

22.1. oslaví naše fenka golden retrívra Gentle Kiss the Best Baron své 4.narozeniny. Jenny je ve výborné zdravotní kondici, je úžasně milá a komunikativní. Začátkem roku byla nakryta psem, kterého máme ve spoluvlastnictví s Radkou Štencelovou - Back to My Dream Famous Gold. Očekáváme, že se krytí  povedlo a že se narodí krásná bílá a sv.zlatá štěňátka. Porod, stejně jako své mateřské povinnosti zvládá Jenny výborně, má dostatek mléka a štěňátkům se věnuje s velkou péčí a obětavostí. Více zde

Jennynko, přejeme ti k narozeninám hodně zdraví a vitality do dalších let mezi námi !!!

13.1.2008

12.1. 2008 se konala Hanácká Národní výstava psů v Olomouci. Výstavy jsme se zúčastnily s Radkou Štencelovou pouze se dvěma jedinci. Buffy (Caly z Choče) se jako obvykle prezentovala nepříliš nadšeně, a tak stejně jako minule získala jen V2, res.CAC v mezitřídě, zatímco Bekošek (Back to My Dream Famous Gold) si výstavu vychutnal jak se patří. Nejen že si odnesl od pana rozhodčího Antonoviče z výstavního kruhu ocenění V1, CAC ve třídě pracovní, ale měl z výsledku a potlesku publika takovou radost, že si chtěl odnést  i cedulku s označením pořadí (1). Beky nás zkrátka nezklamal, ani prezentací, ani svou milou a "šoumenskou" povahou, a tak jsme si to všichni krásně užili a jsme velmi spokojeni.

   

5.1.2008 od nás odešla poslední fenka z vrhu D - Darling Excellent (Selly). Svůj nový domov našla u našich přátel z CHS Wood Passion. Jsme velmi šťastní, protože ji čeká krásný život v kruhu báječné rodiny a pod patronací krásného hnědého gentlemana Caspera Černý klenot, a určitě i slibná výstavní a pracovní kariéra. Přejeme jim všem mnoho radosti a štěstí ! Foto zde

Plánované vrhy v roce 2008

Golden retriever : Gentle Kiss the Best Baron X Back to My Dream Famous Gold
- odběr cca 2.pol. dubna - bílá a sv.zlatá štěňátka. Jenny už byla 2. a 4.1.nakryta - více zde

Labradorský retriever : Caly z Choče x ??? - odběr cca konec června - čokoládová štěňátka !!!

Labradorský retriever : Angelee z Královských lesů x ??? - odběr cca listopad - černá a čokoládová štěňátka