N O V I N K Y  1 - 5 / 2007

N O V I N K Y  6 - 12 / 2007

2006


BACK

12. 5. 2007

jsme prožili krásný den a hodně radosti v Hluboké n.V. na Speciální výstavě retrívrů KCHLS, kde naše Angelee z Královských lesů v mezitřídě získala V1 CAC a Buffinka (Caly z Choče) v mladých v silné konkurenci výbornou.Také Aginka (Argiana Gentle Bohemia Angel) zabodovala v bojích o pořadí a umístila se v mezitřídě čtvrtá - V4. V průběhu výstavy jsme dostali horkou zprávu z MVP ( Springdanube ) Bratislava od Radky Štencelové, která vystavovala Bekoška  (Back to My Dream Famous Gold) ve třídě mladých a získala s ním V1 CAJC a junior BOB. Radka vyběhala i další tituly - více na stránkách Famous Gold. V Hluboké se vystavoval poprvé také mladý Bruce Jr.Bohemia Angel. Tentokrát sice dostal jen VD, ale sbíral se svou paničkou Naďou Slámovou zkušenosti a setkal se také poprvé se svým úspěšným taťkou Brucem of  Dream Team. Všem vystavovatelům moc moc děkujeme a gratulujeme!!!

Angelee "Ellee" z Královských lesů V1 CAC

10. 5. 2007

Jeden rok svého psího života oslavila  štěňátka z vrhu B. - Myslíme na vás všechny a přejeme hodně zdraví a hodné páníčky !!!

9. 5. 2007

oslavila své první narozeniny naše čokoládka Buffinka - Caly z Choče. Mnoho zdravíčka a spoustu radostí s celou naší smečkou !!!

 

28. 4. 2007

Za horkého letního počasí jsme absolvovali MVP v Praze. Výstaviště bylo doslova nadupáno. Třída mladých u labradorských retrívrů byla velmi početně obsazena (přihlášeno bylo 30 fen), což se projevilo i v hodnocení pana rozhodčího  Z. Kisse z Maďarska, který nešetřil  hodnocením VD i D. Tak si naše Buffy (Caly z Choče) odnesla v 11 měsících sice pěkné hodnocení - panu rozhodčímu se velmi líbila - ale jen známku "velmi dobrá". - Nechtěla si za nic na světě nechat prohlédnout zuby.  Takže to "VD" patří  nám, protože jsme ji to ještě pořádně nenaučili. Labradorka Angelee v mezitřídě dostala hodnocení "výborná", stejně jako Back to My Dream Famous Gold, který se dostal do závěrečných bojů o pořadí z 24 psů. (Pes ve třídě mladých vysoké kvality, velmi krásná hlava s dobrým výrazem, velmi dobře vyvinutý hrudník, korektní zaúhlení, trochu delší v bedrech, prostorné velmi pěkné chody, krásná pěstěná srst. - To je hodnocení rozhodčí paní Holzer.)

Z našich odchovů pes Argus Bohemia Angel dostal také "výbornou" a Argiana Gentle Bohemia Angel  už podruhé v rozpětí 14 dnů V2, res. CAC. Jsme moc rádi a srdečně všem GRATULUJEME a děkujeme za pěknou reprezentaci !!! Příště na Speciální výstavě na Hluboké n.V.

22. 4. 2007

JCh. CZ Wrangler Misantos U (Wranek)

Na MVP v Praze vítězstvím ve své třídě - V1 res.CAC, CACIB splnil Wranek podmínky pro udělení titulu Champion ČR

Dnes byla nakryta naše Jenny - Gentle Kiss The Best Baron  tímto krásným psem z CHS Misantos.. 

Za měsíc se na ultrazvuku dozvíme, zda se můžeme opravdu těšit na štěňátka


 

15. 4. 2007

Tento víkend byl pro nás dosti náročný. Zúčastnili jsme se s fenkami Ellee a Buffy Národní výstavy v Ostravě, kde ve třídě mladých z 15 fen Buffy (Caly z Choče) získala "výbornou" a Angelee v mezitřídě V3. Buffinka se předvedla přítomným ještě i z jiné stránky. Když jsme si šly na zkoušku před zahájením zaběhat do kruhu, udělala uprostřed kruhu  dvě "voňavé" hromádky, čímž se v této "soutěži"  bezkonkurečně umístila na prvním místě. Náš pejsek Back to My Dream Famous Gold se umístil ve třídě mladých  na pěkném třetím místě - V3. Druhé mamce Radce Štencelové děkuji za vynikající předvedení.

Buffy - třída mladých V

Bekošek - třída mladých V3

Statečně zabojovala se svou paničkou Janou i dcera naší Gentle Kiss Argiana, která obsadila v mezitřídě krásné druhé místo - V2, a získala res. CAC. Ještě jednou gratulujeme!

 

Druhý den po výstavě jsme jeli s Ellee a Argianou k Řevníčovu na první hodinu nácviku na Lesní zkoušky.Holky si poprvé zkusily jít po pobarvené stopě, aportovat bažanta, což potěšilo ozvlášť Ellee, a my jsme vyslechly od Máji Šustové mnoho  užitečných rad jak trénovat. Moc se nám to líbilo a nádherně jsme si vychutnaly krásnou lesní přírodu i počasí. 

12. 3. 2007

byla přidána fotogalerie Bronca Bohemia Angel - viz. Na fotkách můžete vidět, že se z Bronca klube moc pěkný pejsek.

11. 3. 2007

CHS APRAXIA FELON

Dnes přinášíme opožděně alespoň jednu ( i když nevalné kvality) fotografii Trixy z výstavy, kde slavila se svými páníčky velký úspěch. Vypadá to, že doma na zahrádce si to Trixa  pěkně vychutnává.

 

Blue Beatrix Santana Golden - MVP Brno únor -  2007 V1, CAC, CACIB, BOB

14. 2. 2007

Když jsem informovala před pár dny o MVP v Brně, mj. i o zaslouženém vítězství nádherné fenky Blue Beatrix Santana Golden z CHS Apraxia Felon (V1, CAC, CACIB a BOB), netušila jsem, že tento nezapomenutelný zážitek bude navždy pro Lenku Formanovou i pro nás spojen s ještě jednou, tentokrát zcela opačnou událostí. Když jsme se ve 20 hod. v sobotu večer loučili s Lenkou a jejím druhem Petrem Kánským, nevěděli jsme, že se s ním vidíme naposledy.

Náš kamarád, hodný a pracovitý člověk, skvělý  partner a laskavý otec,  výborný chovatel a velký přítel čtyřnohých chlupáčů

- pan Petr Kánský - 

v noci z neděle na pondělí náhle zemřel. Všichni, kdo ho znali, byli a jsou hluboce zarmouceni. Nezapomeneme !

Než bude možné aktualizovat stránky CHS  Apraxia Felon, budeme o ní informovat  my a paní Helena Chvalovská na https://www.gryffindor.estranky.cz/.

- Lenku Formanovou lze kontaktovat na :

[email protected]

fenka Blue Beatrix Santana Golden

MVP Brno V1, CAC, CACIB, BOB

Prosíme chovatele, máte-li někdo zachycenou tuto fenku na fotografii z výstavy, pošlete nám ji. Děkujeme.

 

11. 2. 2007

Na Mezinárodní výstavu do Brna 10. 2. jsme se moc těšili. Jednak jsme věděli, že se tam uvidíme s mnoha přáteli, ale samozřejmě jsme doufali, že si tam naše fenky Jenny, Ellee a Buffy dobře povedou, i když jsme předem  tušili, že při takovém počtu zúčastněných to bude tvrdý boj. Ellee se hárala, takže nakonec nejela, ale i tak bylo obtížné vystavit  zbývající fenky dvou různých plemen najednou. Tím spíš, že posuzování labradorek ve třídě mladých se pro velký počet (23 fen) protáhlo, nakonec však Buffy (Caly z Choče) vybojovala "výbornou". Jennynku pak vystavila ochotně kamarádka Radka Štencelová, které tímto ještě jednou moc děkuji. Jenny dostala pěkný posudek, ale nechtělo se jí moc běhat, což se projevilo v celkovém hodnocení - nakonec  byla jen VD. Náš kluk napůl - Beky Famous Gold získal ve třídě dorostu pěkné hodnocení a VN 3.Nesmím také zapomenout na naše odchovy. Argus Bohemia Angel obdržel "výbornou", Argiana Gentle Bohemia Angel nebyla tentokrát v srsti a tak si odnesla jen "VD".

Protože naši přátelé z CHS Apraxia-Felon vyhráli s krásnou fenkou Blue Beatrix Santana Golden ve třídě otevřené V1, CAC, CACIB i BOB, zůstali jsme s nimi až do konce na závěrečné boje o BIG. Výstava v Brně se zkrátka  vydařila, organizace byla dobrá, a protože i počasí nám docelo přálo, krásně jsme si to užili.

 

Jenny s Radkou

Radka byla hodná a piškotky moc dobré...mňam

za to se snažím hezky stát,ale na běhání nemám právě chuť

Bekošek s paničkou a Buffy

 

     

22. 1. 2007

Dnes slaví naše Jenny - Gentle Kiss The Best Baron své 3. narozeniny.

Milá Jennynko, přejeme tobě a bráškovi Gryffinkovi  ještě mnoho krásných zlatých let  v plném zdraví mezi námi  !

 

 


                                                                                 Website design: Bohemia Angel