Fotky štěňat zlatých retrívrů jsou z našeho Vrhu A

Štěňátka jsou u nás umístěna po celou dobu v domě, kde jsou pod celodenním dohledem a péčí od narození až do svého odchodu z domova.

Jakmile začnou vylézat z porodní bedny a pokud to počasí dovolí, chodí na zahradu a tam se seznamují s okolním světem. Velmi brzy si zvykají na psí a lidskou smečku, i na kočky.  V 8 týdnech odcházejí do svých nových domovů. V této době jsou štěňátka již dobře socializována, několikrát odčervena, očkována, tetována, a už téměř čistotná. Majitelé od nás dostávají kupní smlouvu, průkaz původu a očkovací průkaz. I po odchodu do nového domova zůstáváme s majiteli v kontaktu. Začínajícím chovatelům nabízíme pomoc a rady při výchově a výcviku, ochotně poskytneme v případě potřeby pro štěňátko i krátkodobé ubytování. Výstavní aj. úspěchy i fotky publikujeme na našich webových stránkách.

Proč štěňátko s Průkazem původu, když ho nemíníte  vystavovat ani uchovnit?

Průkaz původu vám nezajistí, že právě z toho vašeho štěňátka vyroste šampion krásy, i když jeho rodiče třeba šampiony jsou. Zajistí ale to, že z něj vyroste skutečně zlatý nebo labradorský retrívr, tedy to plemeno, které jste si přáli a se znaky, které se příliš neodchylují od standardu. A jestliže se časem rozhodnete, že s ním přece jen navštívíte nějakou výstavu, nic tomu nebude bránit, ovšem bez tohoto dokladu to v žádném případě nepůjde. Dalším podstatným důvodem je zdravotní hledisko. Zatímco u "nepapíráka" nevíte prakticky nic o zdravotním stavu jeho rodičů,natož předků, předkové štěněte s PP byli po několik generací pod veterinárním dohledem, jejich klouby byly rentgenovány a vyšetřovány na častou nemoc velkých plemen dysplazii, mezi chovné jedince byli zkrátka vybráni a zařazeni pouze zdraví pejskové. Vaše štěňátko tedy bude mít po svých předcích všechny předpoklady, aby jeho zdravotní stav byl dobrý a nebyl zatížen dědičnými chorobami. Často  je důvodem, proč si nový majitel vybere štěně bez PP  jeho nižší cena, přičemž si neuvědomuje, že léčení nemocného pejska ho bude možná stát v budoucnu mnohem víc peněz než by vydal za kvalitního pejska s PP, o starostech s léčením nemluvě...  Lidé, kteří produkují tzv.bezpapíráky, často chovají na jedincích, kteří z nějakého důvodu nemohli být zařazeni do chovu, tj.nejsou k chovu vhodní. Tito lidé tedy vědomě či nevědomě množí jedince, kteří mají nějakou vadu, ať již zdravotní nebo povahovou.

fotky štěňátek jsou  z našeho prvního vrhu (A), zde Argo Junior Bohemia Angel v 6 měsících

ostatní fotky

zde