Rok 2018

Novinky

Vrh V - Golden (zlatý) retrívr odběr štěňat polovina listopadu 
Fenka byla nakryta 21. 7. 2018, vrh očekáváme kolem 20. 9. 

otec stěňat JCH CZ, CH PL Kiss and Tell Rusty Love

Sledujte nás na FB
https://www.facebook.com/scveckova
https://www.facebook.com/Chovatelsk%C3%A1-stanice-Bohemia-Angel-218533524836890/notifications/Novinky

1. března 2018 - štěňata jsou na světě !

Tak to máme za sebou. 28. 2. 2018 se narodilo cisařským řezem 7 štěňátek.

Málokdo z nechovatelů si umí představit, jaká rizika jsou s porodem feny spojená, co nás to stojí nervů a fyzických sil. Většinou se jen podiví, jak to, že chceme za štěňátka "tolik" peněz. Pominu co stojí takový vrh od štěněte po uchovnění feny až do narození štěňat, a další péče o ně... Nejde rozhodně jen o peníze.
Včera večer bez předchozích příznaků fena skočila nečekaně rovnou do porodní fáze. Vše nejdříve vypadalo na to, že to bude až další den. Feny většinou - u nás pravidelně - rodí v noci. A ještě lépe o víkendu, tak aspoň toto bylo jinak. Ale v noci, kdy je přece jen pro nás venkovany veterinární péče trochu z ruky. Tak jsme se snažili celou noc bez odpočinku, - fenku musí člověk jen obdivovat, jak je úžasná - ale bez výsledku. Ve 4 ráno jsem ji sama vyšetřila a zjistila, že štěně je v porodních cestách, odkud přes úsilí feny nepokračuje dál. V 5 ráno jsem probudila našeho veterináře, že po celonočním snažení není na světě ani jedno štěně, a že to první pravděpodobně zablokovalo ostatním cestu ven.
v 7 hod. už byla fenka na operačním sále. Kromě zablokovaných porodních cest se ukázalo, že kvůli poškození jednoho děložního rohu uhynulo druhé štěně.
Ostatní štěňata šla fofrem ven, pokračovalo se kastrací.
Z tohoto pohledu máme velké štěstí, že se narodilo 7 živých a zdravých štěňátek: 4 holčičky a 3 kluci jako buci. Je to i co se týče váhy vyrovnaný vrh, kluci jsou o něco větší, jak to má být, váha od 320 do 450g. 😍😍😍❤️❤️❤️😍😍😍
Matka štěňat je také bohudík v pořádku a o štěňátka hezky pečuje. Miláček Lucinka ! Uff !

<< < Novinky