Rok 2018

Novinky

připravujeme vrh V odběr září-říjen: Golden (zlatý) retrívr 

Momentálně nemáme žádná štěňátka !


SLEDUJTE NÁS na FB
https://www.facebook.com/scveckova
https://www.facebook.com/Chovatelsk%C3%A1-stanice-Bohemia-Angel-218533524836890/notifications/Novinky

1. března 2018 - štěňata jsou na světě !

Tak to máme za sebou. 28. 2. 2018 se narodilo cisařským řezem 7 štěňátek.

Málokdo z nechovatelů si umí představit, jaká rizika jsou s porodem feny spojená, co nás to stojí nervů a fyzických sil. Většinou se jen podiví, jak to, že chceme za štěňátka "tolik" peněz. Pominu co stojí takový vrh od štěněte po uchovnění feny až do narození štěňat, a další péče o ně... Nejde rozhodně jen o peníze.
Včera večer bez předchozích příznaků fena skočila nečekaně rovnou do porodní fáze. Vše nejdříve vypadalo na to, že to bude až další den. Feny většinou - u nás pravidelně - rodí v noci. A ještě lépe o víkendu, tak aspoň toto bylo jinak. Ale v noci, kdy je přece jen pro nás venkovany veterinární péče trochu z ruky. Tak jsme se snažili celou noc bez odpočinku, - fenku musí člověk jen obdivovat, jak je úžasná - ale bez výsledku. Ve 4 ráno jsem ji sama vyšetřila a zjistila, že štěně je v porodních cestách, odkud přes úsilí feny nepokračuje dál. V 5 ráno jsem probudila našeho veterináře, že po celonočním snažení není na světě ani jedno štěně, a že to první pravděpodobně zablokovalo ostatním cestu ven.
v 7 hod. už byla fenka na operačním sále. Kromě zablokovaných porodních cest se ukázalo, že kvůli poškození jednoho děložního rohu uhynulo druhé štěně.
Ostatní štěňata šla fofrem ven, pokračovalo se kastrací.
Z tohoto pohledu máme velké štěstí, že se narodilo 7 živých a zdravých štěňátek: 4 holčičky a 3 kluci jako buci. Je to i co se týče váhy vyrovnaný vrh, kluci jsou o něco větší, jak to má být, váha od 320 do 450g. 😍😍😍❤️❤️❤️😍😍😍
Matka štěňat je také bohudík v pořádku a o štěňátka hezky pečuje. Miláček Lucinka ! Uff !

<< < Novinky