Rok 2018

Fenka z našeho odchovu čeká štěňátka

Rezervace na www.odplanskehojezu.cz

Sledujte nás na FB

https://www.facebook.com/scveckova
https://www.facebook.com/Chovatelsk%C3%A1-stanice-Bohemia-Angel-218533524836890/




Chcete to zkusit na výstavě ?

Někteří z vás se ptají, co mají dělat, když by se chtěli přihlásit se svým pejskem na výstavu.

Pokusím se to shrnout co nejstručněji :

1)  podívejte se na www.kchls.cz nebo se můžete rovnou dostat do sekce retrívrů https://retriver.cz/

Tam najdete vše : přehled výstav, jak uchovnit psa, co je OVVR, aj.

2) především si musíte najít plán výstav - jsou rozdělené na mezinárodní, národní, krajské, speciální, klubové atd. Vy se svým pejsekm můžete kamkoliv, kde se vystavují retrívři. Najdete si přehled výstav a tam se podíváte na propozice. Vidíte tam termíny uzávěrek, tj dokdy musíte poslat přihlášku. Jsou většinou 3 a liší se cenou, protose snažte stihnout 1.uzávěrku.

3) Vyplníte si přihlášku, pokud si nejste jistí, co některé termíny znamenají, podívejte se do Průkazu původu a do Petpasu nebo mi zavolejte. Psi jsou rozděleni podle věku do tříd. Je nutné zaplatit poplatek a doložit ústřižkem, že jste zaplatili. Adresu i účet najdete v Propozicích i na Přihlášce.

4) 14 dní před výstavou dostanete Vstupní list, kde najdete označení pavilonu, kde vystavujete a číslo výstavního kruhu. Vstup neplatíte. Nezapomeňte na Průkaz původu a Petpas, kde musíte mít potvrzení o vakcinaci a očkování na vzteklinu. Vzteklina musí být aplikována minimálně 3 týdny před výstavou ! 

4) Příprava na výstavu spočívá hlavně v nácviku výstavního postoje a běhání v kruhu. Pes si nesmí před rozhodčím sedat - to je nejčastější chyba u začátečníků. Musí stát rovně, zadní nohy vzadu, ne pod břichem. Postoj je buď volný - především u labradorů, kdy stojíte před psem, u golden retrívrů se také tento volný postoj  už dnes používá, většinou ale je páníček v pokleku za ním. Může si tak lépe psa upravit. I to je nutné cvičit, aby si pes nechal sáhnout na nohy, zvednout ocásek atd. a hlavně v klidu postát a nesedat si. Ještě jedna důležitá věc: rozhodčí se dívají psovi na zuby, a kontrolují jak zuby tak skus -  i to doma cvičte - otvírejte mu tlamičku a požádejte i rodinné příslušníky, aby to dělali. Když to ještě štěně neumí, nic strašného se neděje, ale když to odmítá starší pes, může být vyloučen z výstavy, stejně tak, když si sedá a rozhodčí ho nemůže posoudit.

5) Na výstavu je dobré začít jezdit již v útlém věku - od štěněte nebo do třídy dorostu (do 9 měsíců). Jedině tak se pejsek socializuje, zvyká si na výstavní atmosféru, na psy, na rozhodčí. A vy se učíte s ním!